Lustro jako przewodnik
Dla Kuśmierczyka Tarkowski to przede wszystkim filozof i poeta filmu, pragnący tworzyć kino będące narzędziem duchowej przemiany widza.
Siła protestu
Dziecięcy bohaterowie na poziomie wulgarnego języka, ale także dojrzałej świadomości, przypominają dorosłych. Ta radykalna adultyzacja to mocne narzędzie w rękach twórców.
Wsłuchać się w ciszę
Jon Fosse, który w młodości nie lubił głośno czytać ani mówić, zaczął rozmawiać przez literaturę.
Tamte lata
Książka Jolanty Kowalskiej to opis jednej dekady i jednej dyrekcji we wrocławskim Teatrze Polskim. Dekady, w której Teatr Polski stał się jednym z czołowych polskich teatrów.
Najpopularniejsze w kategorii
- tydzień
- miesiąc
- rok
Komiks

Jeść jak gwiazda
Łuksza przekonująco udowadnia, że późniejszy rozwój mediów jedynie wyjaskrawił zjawiska, które zrodziły się u odbiorców dziewiętnastowiecznego teatru.
Zachęta do felietonistyki
łównym tematem „Człowieka-Brzytwy” jest felietonistyczna działalność Antoniego Słonimskiego, a tematem pobocznym jest sam gatunek felietonu.
Głos transu
To książka niezwykle pożyteczna dla zainteresowanych literacką i teatralną sztuką Mirona Białoszewskiego.
To się przyda
Polskie tłumaczenie książki Dominiki Laster przygotowało wydawnictwo Żywosłowie, dokładając kolejną pozycję do biblioteki grotologicznej.
Ulepieni z uczuć
W tych sztukach mikrokosmos odbija makrokosmos. Choć ścierają się tu dobro i zło, to finalnie silniejsza od śmierci jest miłość.
Ukryty w radiu
Janusz Kukuła. Ja to ktoś inny. To pierwsze i najważniejsze zdania książki, o której chciałbym napisać.