Najpopularniejsze w kategorii
- tydzień
- miesiąc
- rok

Everywoman
„Kobieta i życie” Maliny Prześlugi to zamknięta w muzycznej strukturze opowieść o współczesnej kobiecie, o każdej, która próbuje odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie, która...
Pieśń kata
Maximilian Aue – bohater „Łaskawych” w reżyserii Mai Kleczewskiej – nie prosi o rozgrzeszenie, a jednak stawia widzów w niewygodnej pozycji sędziego.
Bez przebaczenia
W „Sonacie Kreutzerowskiej” zaadaptowanej na jednego aktora twórcy podkreślają niszczącą moc zazdrości i radykalizmu, który odbiera wolność i prowadzi do zbrodni.
Cudze sny
Anita Sokołowska i Łukasz Czuj w tym samym czasie w dwóch różnych teatrach wyreżyserowali spektakle o aktorstwie, o fascynujących i niebezpiecznych realiach sceny.
Pielgrzym
„Ich heiße Frau Troffea” jest również opowieścią o zniewolonym narodzie białoruskim, poprzez ruch mówi o odzyskiwaniu swobody i pokonywaniu opresji.
Komiks


Na Kresach
Wyreżyserowanie dzisiaj „Snu srebrnego Salomei” Słowackiego to odważna decyzja Cieplaka. Dramat mówi przecież o mrocznych czasach w dziejach Polski i Ukrainy.

Z chłopa pan
Beniamin Bukowski i Amadeusz Nosal w „Baśni o wężowym sercu” koncentrują się na wątku poszukiwania tożsamości przez Jakóba Szelę.

Teatr ostatniej szansy
„Grzyby” to teatr „ostatniej szansy” – tak dla pojedynczych „ja”, jak i dla współtworzonych przez nie wspólnot, społeczeństw czy instytucji.

Apetyczne i etyczne
Twórcy „Wyspy Jadłonomii” nie wystawili przepisów i pasjonujących kuchennych opowieści Marty Dymek, ale zainspirowali się jej ideami i społecznym oddziaływaniem jej pracy.