Najpopularniejsze w kategorii
- tydzień
- miesiąc
- rok

Strategie kryptoprzemocy
Jedną z wielu wad kapitalistycznych społeczeństw jest czerpanie estetycznych korzyści ze zjawisk, które zostały okupione czyimś bólem oraz nieszczęściem.
Wędrowanie za głosem
Cyfrowa platforma Teatru ZAR umożliwia wgląd w proces powstawania unikalnych dzieł teatralnych, zrodzonych z opętania głosem.
Polska tożsamość w cieniu wirusa
Kuratorski wybór tanecznego nurtu OFF Europa w Lipsku koncentrował się na spektaklach uznanych w Polsce, prezentacji istotnych osobowości w świecie naszej choreografii.
Lokalne flow
Podczas pandemicznego „Animo” odczuwało się niemoc – międzynarodowi twórcy to nieodłączny i chyba najistotniejszy element tego wielokulturowego festiwalu.
Na lalkarskim offie: Papahema
Młodzi twórcy Papahemy rzucili sobie wyzwanie tworzenia teatru lalkowego dla dorosłych.
Komiks


Choreografie kryzysu
Edyta Kozak, kuratorka festiwalu Ciało/Umysł, zapytała dwadzieścioro jeden twórczyń i twórców o ruchy i gesty ważne dla ludzkości miotającej się w nieoswojonej teraźniejszości.

Ciąg dalszy nastąpi
Początek sezonu teatralnego spędziłam w Madrycie. Upłynął on pod znakiem reaktywacji spektakli zawieszonych wiosną i przesuniętych premier.

A co ze złem?
Najnowszy spektakl Sceny Prapremier InVitro, „Margules. Nieobecność”, spełnia jej dokumentalno-popularyzatorską rolę i przybliża polskiemu widzowi postać Ludwika Margulesa.

Entuzjazm
Spektakl „Janek, król przeprowadzek" został przygotowany w ramach „Teatru dla niewidomych i słabo widzących” – jest to sześćdziesiąte siódme przedstawienie w ramach tego cyklu.