Najpopularniejsze w kategorii
- tydzień
- miesiąc
- rok

Józef Szajna – repliki, reminiscencje, reaktywacje
Wystawa w Muzeum Śląskim konfrontuje z pytaniami o współczesny odbiór „teartu” Szajny, o siłę przekazu, nośność znaków i metafor, wizualną atrakcyjność tego świata.
Świat okiem Bolexa
W kłajpedzkim „Lost, lost, lost” Borczuch tworzy antyutopijny świat przyszłości, w którym w wyniku wielkiej katastrofy nie działają komputery, telefony ani Internet.
Przeżuwajcie
Inscenizacje Historii pewnego dzika albo „Rzeczy o Ryszardzie” i „Królowej Lear” spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem hiszpańskich widzów.
Anatomie pamięci
Tiago Rodrigues analizuje nie tyle złożoność samorzutnych procesów pamięciowych, co celowy akt zapamiętywania konkretnych tekstów kultury. W swoim spektaklu eksponuje napięcie między...
Więcej niż dzieło sztuki
Kowieński „Dorian” Roberta Wilsona jest przejawem czystej radości tworzenia, zachwytem nad nieograniczonymi możliwościami teatru, zdolnego do kreacji piękna.
Komiks


Artysta w ruinie
W niespokojnych czasach rozwój twórczy studentek i studentów reżyserii naznaczony jest frustracją i bezsilnością wobec zła tego świata.

Wszystkie śmierci Simony
Dwie opowieści o Simonie Kossak, zaczynają się w podobny sposób – zanurzeniem w puszczę. Jednak obie reżyserki, dokumentalna i teatralna, w gąszczu Białowieży odkrywają coś innego.

Dramaturgia w cieniu wojny
Elise Wilk z Rumunii, autorka sztuki „Zniknięcia”, zdobyła „Aurorę” – Nagrodę Dramaturgiczną Miasta Bydgoszczy w 2022 roku.

Solidarność ciał
Przez kilka dni trwania festiwalu Ciało/Umysł warszawski Teatr Studio zmienił się w quasi-utopijną przestrzeń celebracji wolnego tańca.