Najpopularniejsze w kategorii
- tydzień
- miesiąc
- rok

Warszawsko szychta, czyli śląskie puzzle
Ślązacy są w swoim teatrze programowo życzliwi Polakom. Jeżą się na nas oczywiście, bo nie chcą się w Polsce rozpuścić, ale i wdzięczą, eksponując ten lepszy profil. Tak przed...
Złożenia i poruszenia
„Bereś” w Cricotece to scenografie przechowujące minione działania, rekwizyty gotowe do podjęcia nowych relacji, instalacje organiczne wpływające na aktywne gesty cielesne.
Pudełko klocków
Jak w „Umarłej klasie” klasa, w „Wielopolu, Wielopolu” pokój, tak w „Nigdy tu już nie powrócę” knajpa pozostaje w pewnym sensie jedyną sceną.
A teraz będziecie krowami!
Wrocławski Teatr Pantomimy poszukuje syntezy klasycznego języka pantomimy i nowych rozwiązań. Eksploruje granice, żongluje konwencjami i kwestionuje je, przy jednoczesnej refleksji nad...
Każdy ruch jest jakością
Pomysłem Sztuki Nowej na szukanie języka artystycznego jest konsekwentne łączenie teatru, tańca, sztuk performatywnych i wizualnych – tworzenie tym samym intermedialnego teatru fizycznego.
Komiks


Unbodies. Kolektyw Hertz Haus
Trójmiejska grupa potencjał ruchu, tańca i performansu wykorzystuje do refleksji na temat szeroko rozpatrywanej cielesności.

Liturgie przemocy Jarosława Freta
Wrocławski Teatr ZAR w oryginalny sposób uczcił dwudziestolecie swojego istnienia podczas obchodów ZARweek w maju 2024 roku. Święto teatru przemieniło się w rytuał funeralny.

Przemilczeć wypowiedziane
Jak zostać kolędnikiem? Co to znaczy odbyć wyprawę w obszar kultury obrzędowej? Jak praktykuje się teatr poza instytucją i poza sceną? O doświadczeniu Innej Szkoły Teatralnej...

W poszukiwaniu równowagi
Festiwal w Ypres jest wydarzeniem branżowym skierowanym do producentów, organizatorów i kuratorów.