Najpopularniejsze w kategorii
- tydzień
- miesiąc
- rok
Greta, kosmici i równowaga ekologiczna
Ekologia to jeden z najczęściej eksploatowanych tematów w teatrze dla młodych widzów. Czy jednak same produkcje teatralne spełniały wymogi ekologiczne?
Laboratorium Lublin
„W Laboratorium Lublin będziemy koncentrować się na ciele jako najważniejszym narzędziu poznawczym aktora” – z Pawłem Passinim i Beatą Passini rozmawia Dorota Pogorzelska
„Wspólni aktorzy” Swinarskiego i Jarockiego
Teatr Stary na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych zyskał wyjątkową pozycję artystyczną dzięki zarówno aktorom, jak i realizacjom Jarockiego i Swinarskiego.
Laboratorium Lublin. Mistrzowie
O swoich planach związanych z Laboratorium Lublin mówią: Tomasz Rodowicz, Jadwiga Rodowicz-Czechowska, Przemysław Wasilkowski, Piotr Borowski i Jarosław Fret.
Ciśnienie
Koniec moich małych bojów z krakowskim Smokiem – myślę nie tylko o micie, zresztą zasłużonym, Jarockiego, ale bardziej o micie, też zasłużonym – o, jeszcze jak! – Starego Teatru i...
Komiks
Teatr fiński w dobie kryzysu ekologicznego
W świecie kończących się zasobów fińscy performerzy proponują nowe modele działania i wspólnej pracy. Eksperymentują z relacjami ludzkimi i nie-ludzkimi.
Scena Polska.UK – pasja tworzenia
Scena Polska.UK w Londynie to dla Polaków ważne zjawisko artystyczne i społeczne. Teatr prezentuje polski repertuar klasyczny i współczesny, grany przez zespół zawodowych aktorów.
Śmierć dyktatora
„Mojżesz – remiks” Tomasza Mana to jedno z największych osiągnięć Teatru Polskiego Radia w ostatnich latach.
Spotkanie po latach na Capri
Gustaw Herling-Grudziński na sympozjum w Neapolu w 1998 roku zaskoczył słuchaczy pochwałą książki La pelle (Skóra). Jej autor, Curzio Malaparte, był w tym czasie we Włoszech niemal...